Neváhejte a přijďte mezi nás - Aktuálně nabízené volné pozice Více informací close
Domovská stránka » Zákaznický servis » Často kladené dotazy

Často kladené dotazy

faq to the text.jpg

1. Kam se umisťují suché předlohy (pojistky proti zpětnému šlehnutí) SG-5?
Suché předlohy SG-5 se umisťují za redukční ventil.

2. Je třeba suché předlohy pravidelně kontrolovat?
Ano, pravidelná kontrola zajistí, že suchá předloha bude správně fungovat tehdy, když ji budete nejvíce potřebovat. Naše firma provozuje síť autorizovaných zkušebních středisek, kde Vám suchou předlohu vyzkouší a vystaví protokol o zkoušce. Seznam středisek najdete v sekci Zkušební střediska.

3. Proč bych měl používat spořič plynu?
Spořič plynu se určitě vyplatí používat. Úspora plynu se samozřejmě liší podle metody svařování. Nejvyšší úspory dosáhnete při stehování.

4. Jaká je životnost svařovacích hadic?
Životnost svařovacích hadic není stanovena, je však předepsána pravidelná kontrola. Hadice je nutno testovat v rozsahu a lhůtách stanovených v ČSN 05 0601 v intervalu 1x za 3 měsíce. 

5. Lze použít řezací hořák na acetylen také na propan-butan?
Záleží na typu hořáku, který používáte. Injektorové typy hořáků (např. hořák R8) lze použít pouze na plyn, pro který byl hořák vyroben, tzn. nelze použít tento typ hořáku na oba plyny. Jiná situace je u hořáků se směšováním plynu v hubici (hořák X511). Tento typ hořáku lze použít jak pro acetylen, tak pro propan-butan.

Jednoduchá pomůcka, jak rozeznat injektorový hořák a hořak se směšováním v hubici je počet trubek spojující hlavu a tělo hořáku: injektorový hořák má pouze 2 spojovací trubky, zatímco hořák se směšováním v hubici 3 spojovací trubky.